Wycieczka

Zielona szkoła w Lasach Janowskich

W piątkowy wieczór uczniowie klasy 2a wrócili z trzydniowej zielonej szkoły, którą spędzili w gospodarstwie agroturystycznym „Doboszówka” w Kalennem.

Po zapoznaniu się z mieszkańcami ośrodka oraz licznymi atrakcjami na jego terenie, dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych oraz
terenowych, podczas których poznawały las i jego mieszkańców. Efektem udziału w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” były samodzielnie upieczone chlebki z dodatkami indywidualnie dobranymi przez każde z dzieci. Dodatkową atrakcję stanowiło dla dzieci samodzielne przygotowanie pizzy na kolację. Nie zabrakło również emocji podczas nocnego rajdu z latarkami. Uczestnicy zielonej szkoły mieli również okazję obejrzeć, jak wygląda konstrukcja leśnego surwiwalowego szałasu, a na podstawie istniejących już szałasów wybudowali swoje własne, w których kanapki ze śniadania zostały pochłonięte przez głodnych budowniczych w mig. Teraz z niecierpliwością wszystkie dzieci będą wyglądały wizyty listonosza, który dostarczy ich rodzicom listy, napisane przez nie w trakcie zielonej szkoły.

Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci za okazaną pomoc i olbrzymie zaangażowanie w przygotowanie i przebieg naszego wyjazdu!

 Anna Skałba

autor publikacji | edukacja wczesnoszkolna

Skip to content