KonkursPlastykaSukces

Wojewódzki Konkurs „7.Talent”

Lublin miastem unii: historycznej, europejskiej, kulturowej

Kolejne sukcesy plastyczne odnieśli nasi uczniowie w IX Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „7.TALENT” pod hasłem „Lublin miastem unii: historycznej, europejskiej, kulturowej”. Konkurs wpisał się w uroczyste obchody jubileuszu 450 – lecia uchwalenia Unii Lubelskiej. Został zorganizowany przez VII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Lublinie w ramach projektu Artystyczne Inspiracje, współfinansowanego przez Urząd Miasta Lublin a zrealizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Nauczycieli EDUCATORES.

I miejsce zdobyła Lena Pędzisz (2a) przygotowana przez panią Annę Skałbę.

Pod opieką pani Elżbiety Starek powstały kompozycje:
II miejsce Kinga Wiącek (5a)
Agata Krok (5b) wyróżnienie, Michał Boczula (VIIIa) wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Lubelskie Impresje” odbyło się w Trybunale Koronnym.

W koncercie finalizującym konkurs plastyczny uczestniczyli goście: przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego pan Mirosław Tarkowski – Dyrektor Departamentu ds. Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiciel Prezydenta Miasta Lublin  – pan Zdzisław Niedbała – Radny Powiatu Lubelskiego a także dyrektorzy szkół, instruktorzy, nauczyciele, wychowawcy i rodzice uczestników konkursu.

Naszą uroczystość zaszczycili również zaprzyjaźnieni członkowie Klubów Seniora z Lublina. Na koncert złożyły się artystyczne popisy laureatów tegorocznej edycji Konkursu 7. Talent.

Gratulacje!
Elżbieta Starek