Plastyka

Gdzie jest Sztuka?

Tytuł wystawy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w której wzięli udział: Wiktor Wilczek (6a), Olga Kozak- Grundszok (5b), Lena Chudzik (7a), Maja Kornet (8b). Wystawa stanowi podsumowanie cyklu warsztatów skierowanych do uczniów lubelskich szkół.
Młodzież brała udział zarówno w dyskusjach, jak i w praktycznych zajęciach twórczych. Podczas zajęć uczestnicy rozmawiali o abstrakcji, rysowali muzykę, a także dowiedzieli się czym jest dadaizm. Pokazywane prace są dialogiem dzieci z historią sztuki– mówi koordynatorka Michalina Broda. Organizatorką projektu była Justyna Miedzwiecka.

Wernisaż „Gdzie Jest Sztuka?” odbył się 21 listopada w Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wystawie towarzyszył katalog. Prace możemy oglądać do 4 grudnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne