Piłka siatkowa chłopców

SP 18 NA PODIUM W FINALE WOJEWÓDZKIM

Dnia 27 marca 2019r w Białej Podlaskiej odbył się turniej o Mistrzostwo Województwa lubelskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła wysokie III miejsce.

Sześć najlepszych drużyn z całego województwa lubelskiego zostało podzielonych na dwie grupy. Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie trafiła do grupy z SP 6 Biała Podlaska i SP 4 Krasnystaw.

W pierwszym meczu nasi uczniowie musieli uznać wyższość gospodarzy (jak się później okazało zwycięzcami turnieju) przegrywając 2:0. W kolejnym meczu, który decydował o grze w strefie medalowej SP 18 Lublin pokonała SP 4 Krasnystaw 2 : 0, co pozwoliło nam grę o brązowy medal.

W meczu o III miejsce nasi siatkarze po trudnym i ciężkim meczu wygrali ze Szkołą Podstawową nr 7 ze Świdnika 2 : 1.

Reprezentacja SP 18 składała się wyłącznie z uczniów klasy 3S: Borchaschvili Shirvani, Dymowicz Wiktor, Gąsior Piotr, Kmieć Wojciech, Konowałek Jakub,  Koper Norbert, Kot Paweł, Parczewski Igor, Pawłowski Piotr, Niedziński Stanisław, Trancygier Wiktor oraz Winnicki Piotr.

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Królik.

Michał Królik

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne