SP18 sięga po dublet!

Lekkoatletyczna reprezentacja „osiemnastki” sięgnęła po dublet podczas finałowych zawodów z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne-Jesień 2017”, przypieczętowując tym samym zwycięstwa w klasyfikacjach drużynowych, zarówno w punktacji generalnej szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Finałowe zmagania w jesiennej edycji (trzecia runda) zostały rozegrane we wtorek, 26 września 2017 roku na tartanowym stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych, przy ul. Wojciechowskiej 38.

Tym razem rywalizacja odbywała się przy pięknej słonecznej pogodzie, a w finałowych zawodach wystartowali przedstawiciele 15 szkół podstawowych (12 z Lublina oraz uczniowie SP ze Skrobowa, Urszulina i Jawidza). W zmaganiach szkół gimnazjalnych udział wzięło natomiast 9 placówek. Reprezentanci naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych zdobyli tym razem ogółem 27 medali (8 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych)

Po zakończonych zawodach podczas uroczystego zakończenia ekipa “osiemnastki” odebrała dwa okazałe puchary za zwycięstwa w klasyfikacjach drużynowych całej edycji – Jesień 2017, pierwszy w klasyfikacji – SZKOŁY PODSTAWOWE, natomiast drugi – SZKOŁY GIMNAZJALNE. Puchary wręczali m.in.: Pan Jerzy Wierzchowski, sekretarz Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki oraz Pan Andrzej Szeniawski, prezes TS Start Lublin.

Opiekunami naszej reprezentacji podczas zawodów byli Pani Krystyna Adamiec i Pan Krzysztof Szuptarski.

W edycji Jesień 2017 rozegrani w sumie trzy rundy: 12 września, 21 września i 26 września. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Gratulujemy całemu lekkoatletycznemu teamowi z “osiemnastki” godnego reprezentowania szkoły w jesiennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych oraz życzymy i liczymy na progresję wyników podczas edycji – Wiosna 2018, która rozpocznie się w kwietniu 2018 roku.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA FINAŁOWEJ RUNDY (MIEJSCA 1-3)

SZKOŁY PODSTAWOWE (sklasyfikowano 15 szkół podstawowych)
1. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja – 17 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 39 – 16 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 46 – 9 pkt.

GIMNAZJA (sklasyfikowano 9 szkół gimnazjalnych)
1. Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja – 36 pkt.
2. Gimnazjum Skrobów – 13 pkt.
3. Gimnazjum nr 24 – 8 pkt.

MIEJSCA MEDALOWE „18”

ZŁOTE MEDALE
Izabela Badach (7b) – pchnięcie kulą
Mikołaj Bielak (7b) – pchnięcie kulą
Maja Oleszczuk (2c) – 60 m, 300 m, skok w dal,
Alessandro Peria (3a) – 1000 m
Grzegorz Wawruch (3b) – pchnięcie kulą
Natalia Kobiałka (3c) – skok wzwyż

SREBRNE MEDALE
Anna Maciaszczyk (7b) – pchnięcie kulą
Emilia Zadrożniak (7b) – skok wzwyż
Wiktor Patkowski (7b) – pchnięcie kulą
Alicja Gnyp (2c) – pchnięcie kulą, skok wzwyż
Maja Oleszczuk (2c) – 600 m
Natalia Papierz (2c) – 300 m
Alessandro Peria (3a) – skok wzwyż
Michał Brodziak (3a) – 1000 m
Miłosz Józefaciuk (3a) – 300 m

BRĄZOWE MEDALE
Izabela Badach (7b) – 60 m
Maria Bujek (7b) – 600 m
Emila Zadrożniak (7b) – pchnięcie kulą
Kamil Mazur (7c) – pchnięcie kulą
Nikola Dziudzik (7d) – skok wzwyż
Natalia Papierz (2c) – skok w dal, skok wzwyż, 600 m
Miłosz Józefaciuk (3a) – 60 m

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ PO 3 RUNDACH (MIEJSCA 1-3)

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja – 54 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 39 – 31 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 14 – 30 pkt.

GIMNAZJA
1. Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja – 135 pkt.
2. Gimnazjum nr 24 – 22 pkt.
3. Gimnazjum Skrobów – 13 pkt.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Polish PL Ukrainian UA
Skip to content