Nagroda w międzyszkolnym konkursie

Nagroda w konkursie „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja zostały nagrodzone przez jury III Międzyszkolnego Konkursu „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”. Martyna Przekaza i Nikola Dziudzik z klasy 8d uzyskały III nagrodę w kategorii multimedialnej za prezentację. W sumie do konkursu zgłoszono 117 prac, wykonanych przez uczniów z różnych szkół z terenu Lublina i województwa lubelskiego.

Podsumowanie konkursu odbyło się 7 lutego w siedzibie XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, które było jego organizatorem. W trakcie spotkania po wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnicy wysłuchali wykładu prof. dra hab. Eugeniusza Niebelskiego z Katedry Historii KUL na temat kilkuletniego pobytu na Syberii Józefa Piłsudskiego.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, multimedialnej i literackiej. Jego głównym celem było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat losów Polaków, którzy zostali zesłani na Syberię. Został zorganizowany pod patronatem wojewody lubelskiego, marszałka województwa, prezydenta miasta Lublin, kuratora oświaty i Związku Sybiraków oraz prof. E. Niebelskiego z KUL.

Beata Nowak-Przech

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | historia, wiedza o społeczeństwie

Jeden komentarz do “Nagroda w międzyszkolnym konkursie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content