SportSukces

Mistrzostwo Lublina siatkarzy

Uczniowie naszej szkoły po raz czwarty z rzędu zdobyli Mistrzostwo Lublina w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Finałowy turniej odbył się 27 lutego 2019 roku w XXX LO w Lublinie.

W półfinale nasi uczniowie pewnie pokonali reprezentację SP 15 2:0 i awansowali do finału, gdzie spotkali się z reprezentacją SP 21, która wcześniej pokonała gospodarzy 2:1. Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu naszych uczniów, ale po opanowaniu emocji wygraliśmy 2:0. W meczu o 3 miejsce SP 15 pokonała zespół z XXX LO 2:1.

Szkołę Podstawową nr 18 reprezentowali uczniowie klasy 3s: Borchashvili Shirvan, Dymowicz Wiktor, Gąsior Piotr, Kmieć Wojciech, Konowałek Jakub, Koper Norbert, Kot Paweł, Pawłowski Piotr, Trancygier Wiktor, Winnicki Piotr, Wójcicki Oskar, a opiekunem był Michał Królik- nauczyciel wychowania fizycznego. Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Wojciech Kmieć.

Dzięki zwycięstwu reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w turnieju finałowym o Mistrzostwo województwa lubelskiego, który odbędzie się 8 marca w Białej Podlaskiej.

GRATULACJE I POWODZENIA

Michał Królik

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content