Szkolny wolontariat

Akcja “Polacy-Rodakom” zakończona!

Dziś zakończyliśmy działania związane z akcją “Polacy-Rodakom” mającą na celu pomoc naszym rodakom mieszkającym na Ukrainie.

Uczniowie naszej szkoły, wspierani przez rodziców, ofiarowali dla potrzebujących duże ilości żywności, słodyczy i maskotek-przytulanek. Dary zostały dziś przewiezione do siedziby LCKZiU w Lublinie przez p. wicedyrektor Monikę Żyśko-Gołębiowską oraz p. Grzegorza Lasochę. Natomiast wczoraj, czyli 6 grudnia, ponad 30 uczniów z klasy 8b i klasy 3e pod opieką wychowawców p. Alicji Podgórskiej i p. Joanny Mielnik-Kiczyńskiej, uczestniczyło w przygotowywaniu jednej z wielu partii biało- czerwonych paczek, które 8 grudnia zostaną uroczyście przekazane wraz ze świątecznymi życzeniami przedstawicielom Polonii mieszkającej na Ukrainie.

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za włączenie się w działania na rzecz potrzebujących!

Alicja Podgórska i Joanna Mielnik-Kiczyńska

Joanna Mielnik