Wolontariat

Wolontariat – “Druga Dycha do Maratonu”

W niedzielę, 19 listopada 2017 r. grupa 47 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie uczestniczyła w organizacji „Drugiej Dychy do Maratonu”.

Wolontariusze zajmowali się organizacją i przygotowaniem punktów z wodą i napojami izotonicznymi, pomagali w dekoracji, natomiast podczas biegu byli rozstawieni na poszczególnych punktach kontrolnych, odpowiadając za bezpieczeństwo i doping  na całej trasie biegu.

Był to już kolejny bieg z cyklu „Cztery Dychy do Maratonu”. Uczestnicy wystartowali obok stadionu Arena Lublin, natomiast meta znajdowała się na płycie boiska. Bieg ukończyło ponad 1500 zawodników.

Na mecie czyli płycie boiska wolontariusze mogli rozgrzać sie przy  regenerującym posiłku. Chociaż było bardzo zimno i aura nie rozpieszczała uczestników, to zarówno serca wolontariuszy, jak i biegaczy były rozgrzane oraz gotowe do pracy i wysiłku. Głównym organizatorem cyklu “Cztery Dychy do Maratonu” jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, przy udziale Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz MOSiR Bystrzyca.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content