Wolontariat

Druga Dycha do Maratonu

W niedzielę, 25 listopada 2018 r. grupa 48 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie uczestniczyła w organizacji „Drugiej Dychy do Maratonu”.

Wolontariusze zajmowali się organizacją i przygotowaniem punktów z wodą i napojami izotonicznymi, rozdawali banany i pomagali w dekoracji na mecie biegu.

Był to już kolejny bieg z cyklu „Cztery Dychy do Maratonu” w którym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 czynnie włączają się w organizację i pomoc tak ważnych wydarzeń sportowych w naszym mieście. Biegacze wystartowali z ul. Krochmalnej przed budynkiem Skate Town i biegli ul. Stadionową, Głęboką do al. Kraśnickiej, gdzie znajdował się punkt z wodą dla biegaczy. Dalej biegli Alejami Racławickimi, a później ulicą Lipową, Aleją Józefa Piłsudskiego i ul. Lubelskiego Lipca ‘80 uczestnicy wrócili na ul. Krochmalną, gdzie zlokalizowana była meta biegu. Wolontariusze z osiemnastki pomogą również w organizacji i przebiegu biegów dla młodych Uczestników. Wolontariusze mogli rozgrzać się przy regenerującym posiłku. Chociaż było bardzo zimno i aura nie rozpieszczała uczestników, to zarówno wolontariusze, jak i biegacze byli gotowi do pracy i wysiłku.

Głównym organizatorem cyklu “Cztery Dychy do Maratonu” jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, przy udziale Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz MOSiR Bystrzyca.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content