Przedszkolaki poznają drogę Polski do Niepodległości

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Lublinie przeprowadziła zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 74 w Lublinie dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie zajęć przedszkolaki zobaczyły krótki film przygotowany przez ucznia kl. V, który przedstawiał najważniejsze wydarzenia z historii Polski poprzedzające odzyskanie niepodległości. Maluchy obejrzały także prezentację, w której przedstawione zostały wydarzenia dotyczące Lublina w czasie I wojny światowej i w pierwszych dniach niepodległości. Wysłuchały również uważnie opowiadań o marszałku Józefie Piłsudskim a następnie odpowiadały na zadawane pytania.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały między innymi okolicznościowe przypinki z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które powstały w ramach projektu „Lublin na drodze do niepodległości. Miejsca, ludzie, wydarzenia”, przy współpracy z Fundacją Działań Edukacyjnych KReAdukacja.

Opracowanie: Alicja Podgórska