Wycieczka

Wycieczka | Bieszczady

W dniach 4 – 6 czerwca 2018r. uczniowie klasy 3a, 2s, 7a miały okazję podziwiać piękno Bieszczad.

Opieka szkolnej wycieczki: Pani Irena Smolińska, Ewa Maciejewska, Sylwia Paryż – Pańkowska

Tuż po przyjeździe na rozgrzewkę wbiegliśmy na górę Kozieniec, a następnie podczas rejsu statkiem chłonęliśmy uroki Jeziora Solińskiego. Zaskoczeniem dla nas był widok hasających na wyspie małych królików i dumnie spacerujących białych i granatowych pawi. Drugiego dnia w pocie czoła zobaczyliśmy szczyty Połoniny Caryńskiej. Dzięki wspaniałej pogodzie bieszczadzkie panoramy jawiły nam się w całej okazałości. Trudy wędrówki ukoił rzęsisty, ciepły deszcz.

Na pożegnanie z Bieszczadami pokonaliśmy trasę na Kamienną Lewortę uwieńczoną spacerem po Ustrzykach Dolnych. Opiekunowie jak zawsze podziwiali tempo w jakim regenerowali się ich podopieczni, którzy każdego wieczoru rozgrywali mecze w piłkę nożną i piłkę siatkową. Pełni wrażeń i uśmiechu wróciliśmy do Lublina, aby z sukcesami zakończyć rok szkolny 2017/2018.

Sylwia Paryż-Pańkowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne, doradca zawodowy