Z wizytą w wiejskim gospodarstwie

Uczniowie klasy Ia udali się w ramach realizacji bloku tematycznego „Wiosna na wsi” do gospodarstwa wiejskiego w Strzyżewicach – Rechcie.

Atrakcji było co niemiara!

Dzieci miały okazję obejrzeć zabudowania gospodarcze oraz zawrzeć bliższą znajomość z ich mieszkańcami – kucykiem, alpaką, świnką, psami, kotami oraz drobiem. Niezwykły entuzjazm maluchów wzbudziła przejażdżka po okolicy z przystankiem w lesie oraz na Lawendowym Wzgórzu. Nie zawsze bowiem trafia się gratka podróżowania przyczepą stylizowaną na wóz cygański, powożoną ciągnikiem! Na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone nad ogniskiem, a każde z dzieci otrzymało od gospodyni w upominku jajko – podobno od „szczęśliwej”kury, z którego po trzech tygodniach miało szansę wykluć się pisklątko. Niestety, ku rozpaczy dzieci, nie wszystkie jajka udało się w całości dowieźć do domu, co nie zmienia faktu, że wszyscy wróciliśmy do szkoły zachwyceni wyprawą.

Już teraz snujemy plany – może uda się nam wyjechać jesienią do zaprzyjaźnionej już z nami pani Gieni na zajęcia, podczas których dzieci wykonają sałatkę z samodzielnie zebranych ziół.

Anna Skałba

autor publikacji | edukacja wczesnoszkolna