Wiedza

Wiedźma Multimedia

Uczniowie drugiej klasy gimnazjalnej zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie „Wiedźma Multimedia”. Odbiorcami inscenizacji były dzieci z okolicznych przedszkoli. Swoją obecnością zaszczyciły nas grupy sześciolatków z Przedszkola nr 5 przy Al. Racławickich, Przedszkola nr 43 przy ul. Skautów, Przedszkola nr 65 przy ul. Langiewicza oraz Przedszkola nr 74 przy ul. Snopkowskiej.

Przedstawienie jest jednym z etapów realizacji projektu „Poczytaj mi przyjacielu” realizowanego przez klasy drugie gimnazjum w Przedszkolu nr 65 oraz 74. Nasi uczniowie systematycznie raz w tygodniu odwiedzają przedszkolaki, czytają im książki, przeprowadzają zajęcia czytelnicze, samodzielnie wybierają teksty do lektury oraz opracowują do nich pytania, wymyślają zabawy. Każde takie zajęcia to okazja do wspólnej rozmowy, rysowania, śpiewania. Bardzo dziękujemy dzieciom z przedszkoli oraz ich opiekunom za tak liczne przybycie.

Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klasy II f gimnazjum pod kierunkiem
p. Anny Zielińskiej i p. Elżbiety Zubali.

Fotografie: Małgorzata Tarkowska (2a), Marcel Paprzycki (2a), Katarzyna Płudowska (3a)

Elżbieta Zubala

bibliotekarz