Wiedza

.Przedsiębiorcze Dzieciaki

Lublin Miastem Inspiracji
– nie od dziś wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie.

Dzieci z klasy 1a w ramach projektu organizowanego przez Urząd Miasta i UMCS „Przedsiębiorcze Dzieciaki” brały dzisiaj udział w nadzwyczajnej konferencji prasowej. Projekt rozwija w najmłodszych lublinianach postawy przedsiębiorcze, ale także zaszczepia w nich odwagę do realizacji własnych celów i marzeń, rozwija kreatywność. I właśnie te cechy przywiodły pierwszaków z „Osiemnastki” do lubelskiego Ratusza. Dzieci pod przywództwem Przedsiębiorczego Koziołka wcieliły się w prawdziwych dziennikarzy i biznesmenów.

Pytań młodych dziennikarzy nie bał się sam Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk. Mali dziennikarze pytali go: Czy lubi swoją pracę? Czy zarządzanie miastem jest podobne do zarządzania firmą? Jakie ma talenty i pasje? I najważniejsze – czy zna Koziołka Biznesmena?

Po konferencji wszyscy mogli zwiedzić Ratusz – dzieci odwiedziły gabinecie Pana Prezydenta, salę obrad Radnych, mogły też asystować trębaczowi grającemu hejnał z balkonu Ratusza. Ciekawa lekcja kreatywności i odwagi, ale przede wszystkim niezwykła przygoda. Prawdziwe „Przedsiębiorcze Dzieciaki”!

więcej informacji

informacje radiowe

Fotografia: Robert Berezecki, Agnieszka Chlebus

Skip to content