Szczęki hipopotama, pajęczaki a może żubr?

W ramach zajęć świetlicowych dzieci z klas 2c wybrały się do wyjątkowego Muzeum Zoologicznego UMCS.

Młodzi adepci poznali bezkręgowce, poczynając od tych najprostszych jak gąbki, motyle a skończywszy na wyżej zorganizowanych zwierzętach, czyli małpach człekokształtnych. Dzieci zachwycone wizytą w muzeum z zapartym tchem oglądały eksponaty, które wyglądały jak żywe! Dodatkowo z zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z udostępnionymi zwierzętami. Szczególną uwagę dzieci zwrócił żubr, który jest największym eksponatem w ww. muzeum.

Zwraca także uwagę wilk z młodym, sarny, lisy, i oczywiście szczęki… hipopotama ! Emocjom nie było końca 🙂
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🐿️

Opracowanie: Dagmara Sawa
Fotografia: Dagmara Sawa, Katarzyna Małyska – Dobrowolska