Zarażeni Przyrodą

W dniach 17.05 i 22.05 2023r. w naszej szkole klasy 4-5 wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Zarażamy Przyrodą” prowadzonych przez pracownika Fundacji dla Przyrody. Podczas warsztatów dzieci poznały rzadkie i zagrożone gatunki zwierząt występujące na terenie Lubelszczyzny, dowiedziały się, jak je poznać i gdzie można je spotkać.

Duża część warsztatów poświęcona była żurawiom. W trakcie spotkania uczniowie mogli zobaczyć filmiki z obserwacji żurawi. Dzięki takim zajęciom uczniowie “zarażani” są pasją przyrodniczą i mogą stać się chociaż na chwilę badaczami i obserwatorami pięknej przyrody😊 Warsztaty odbyły się z wykorzystaniem interaktywnej tablicy.

Dziękujemy ekspertowi za bardzo ciekawe zajęcia, które zachęcają do odkrywania przyrody.

Opracowanie: Małgorzata Ostaszewicz