Artykuły

Targi edukacyjne

W dniu 6 kwietnia 2022 roku po raz 14 w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne.

W związku z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów gościliśmy przedstawicieli 16 szkół ponadpodstawowych.

Tuż po oficjalnym powitaniu i otwarciu spotkania, na górnej sali gimnastycznej swoją ofertę edukacyjną zaprezentowali zaproszeni goście. Uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych, wysłuchać przygotowanych prezentacji multimedialnych i obejrzeć filmy przygotowane przez przybyłych gości. Nasi uczniowie zapoznali się z profilami klas liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. Delegacje ze szkół ponadpodstawowych prezentowali najstarszym uczniom z osiemnastki na czym polega specyfika kształcenia w danym zawodzie lub jakie możliwości daje ukończenie danego profilu lub kierunku edukacji. Opowiadali także o atmosferze, wycieczkach, nauczycielach oraz zajęciach dodatkowych i możliwościach rozwijania swoich pasji i zainteresowań w danej szkole.

Po zakończeniu prezentacji poszczególnych szkół uczniowie klas ósmych przemieszczając się między stoiskami zdobywali szczegółowe informacje od przedstawicieli placówek edukacyjnych, do których wybierają się już od września przyszłego roku szkolnego. Zgodnie z pozyskaną opinią wielu uczniów utwierdziło się w decyzji, którą podjęli już wcześniej, ale byli i tacy, którzy dokonali wyboru właśnie w czasie trwania targów. Dla niektórych uczniów targi odkryły nowe perspektywy na obranie dalszego kierunku kształcenia.

Wierzymy, iż młodzież naszej szkoły dokona właściwego wyboru, a szkoły, do których będą uczęszczać, spełnią ich oczekiwania i okażą się kolejnym trafnym krokiem w kształtowaniu i realizacji dalszej drogi zawodowej. Drogi, która docelowo będzie satysfakcjonującym sposobem na życie.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content