Święto Narodowe Trzeciego Maja

Dnia 03.05.2023 roku w 232 rocznicę Ustalenia Konstytucji 3- Maja uczniowie naszej szkoły w składzie: Adrianna Boczula, Maja Czajkowska, Oliwia Gruszecka, Sandra Kubina, Fryderyk Kossowski, Kacper Chojnacki, Jakub Zając wzięli czynny udział w uroczystych obchodach.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza Święta w Katedrze Lubelskiej z udziałem gości honorowych, władz miasta Lublin, Wojska Polskiego, Policjii oraz Pocztów Sztandarowych lubelskich szkół.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli udział w marszu na Plac Litewski. Na Placu odśpiewany został Hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego” i oddano salwy honorowe. Nasi uczniowie biorąc udział w tych uroczystościach wykazali się postawą patriotyczną, świadczyli o tym, że są prawdziwymi Polakami.

Opiekę nad Pocztem Sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja
sprawowała Pani Katarzyna Skwierz