Artykuły

Promocja zdrowego odżywiania

Klasa 1c dobrze je ze Szkołą na Widelcu.

Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią i przy  nieocenionym wsparciu Rodziców wykorzystują sytuację domowej kwarantanny na działania w programie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Celem programu jest promocja zdrowego odżywiania i stylu życia u dzieci i ich rodzin, a także zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Z okazji Dnia Zdrowego Odżywiania (9.11) dzieci stworzyły warzywne twarze na swoich talerzach. Znakomita zabawa przy tworzeniu twarzowej kompozycji to jedno, a drugie to zadanie: tak wykonaną zdrową buźkę należało albo zjeść na surowo, albo wrzucić do zupy :).Warzywa w takiej postaci smakują o wiele lepiej 😉


Osiągnięcie klasy 1c w programie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”
Każde kolejne działanie w programie „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” finalizuje symboliczna naklejka-odznaka zamieszczana na plakacie osiągnięć klasy.

Kolejne działania zaczęliśmy od zastanowienia się nad kwestią „Dlaczego jedzenie jest ważne?”. Obejrzeliśmy wspólnie film edukacyjny z Królikiem Marchwianem w roli głównej, rozmawialiśmy
o poszczególnych piętrach piramidy, wyszukując przykładowych produktów, a potem uczniowie samodzielne wykonali piramidy-wyklejanki i w ten sposób zostali „Zdobywcami Piramidy Żywienia”.