Pierwszaki na uniwersytecie

W miniony piątek 20 września 2019 r. nasze pierwszaki znowu zasiadły w ławkach- tym razem jednak nie w swojej sali, ale na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

A to w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, w którym uczestniczą liczni uczniowie SP18 – także z klasy 1b.

Dzieci wzięły udział w projekcie „Stroje i biżuteria dzieci królewskich w dawnej Rzeczpospolitej”. Oglądały pokaz multimedialny o strojach dzieci królewskich- na przykład przyszłego króla Ludwika III Wazy. Wzbogaciły swoje słownictwo o nowe tajemnicze wyrażenia jak między innymi kaboszon i kryza. Po prezentacji rozwiązywały także quiz, w którym mogły sprawdzić swoją pamięć.

W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne. Nasi uczniowie projektowali stroje i biżuterię w prawdziwie królewskim stylu.

Opracowanie: Renata Baran