Narodowe Czytanie tu i tam…

10 września dla większości szkół w całej Polsce był dniem wyjątkowym.

Otóż, uczniowie za przykładem Pary Prezydenckiej oraz ludzi ze świata kultury i nauki zmierzyli się z czytaniem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

W Osiemnastce niecodzienne spotkanie z lekturą wybrzmiało przez szkolny radiowęzeł. Jakub i Błażej z klasy 3F zapraszali uczniów i nauczycieli do czytania lektury przez mikrofon, sami też prezentowali fragmenty książki przez radiowe głośniki. Ponadto spotkanie z dziełem Żeromskiego miało miejsce w klasach na lekcjach języka polskiego.

Natomiast Maja, Olga i Natalia, uczennice z klasy 8d, wraz z Panią Anną Zielińską odpowiedziały na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie i tam, reprezentując Osiemnastkę, prezentowały głośne czytanie wybranych fragmentów dzieła, o którym było głośno również prawie sto lat temu, kiedy w 1924 roku (z datą 1925) ukazało się pierwsze wydanie „Przedwiośnia”.

Fotografia: Anna Zielińska

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]