Lingwista

FRANKOFONIA 2019

Dnia 20 marca uczniowie klas 7 wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Frankofonii, który został zorganizowany w XXX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie.

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Organizacja Frankofonii oznacza wspólnotę ludzi i państw posługujących się językiem francuskim. Jej głównym zadaniem jest promocja języka i kultury francuskiej. W trakcie uroczystości w XXX LO można się było dowiedzieć, że język francuski jest obecny na wszystkich kontynentach w wielu krajach świata. Brzmienia języka francuskiego można było posłuchać w piosenkach wykonanych przez Zuzannę Kisiel oraz Zuzannę Ochal. Uroczystość uświetnił pokaz mody w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum, skecz pt. „Lokowanie produktu” oraz taniec znany pod nazwą Belgijka.

Wydarzenie zorganizowały nauczycielki języka francuskiego w XXX LO
panie Agnieszka Drzewiecka i Magdalena Supryn-Klepcarz.