Sport

Triumf lekkoatletycznego teamu

Lekkoatletyczna reprezentacja „osiemnastki” z powodzeniem wystartowała w drugiej rundzie cyklicznych zawodów “Czwartki Lekkoatletyczne-Jesień 2017”, zajmując pierwsze miejsca w klasyfikacjach drużynowych, zarówno w punktacji generalnej szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Druga runda jesiennej edycji została rozegrana w czwartek, 21 września 2017 roku w hali lekkoatletycznej i tartanowym stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych, przy ul. Wojciechowskiej 38.

Reprezentanci naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych zdobyli tym razem ogółem 28 medali (10 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych), pomimo, że w drużynie “18” podczas czwartkowych zawodów zabrakło największej “gwiazdy” w naszym lekkoatletycznym teamie – Mai Oleszczuk (klasa 2c), która tego dnia reprezentowała województwo lubelskie w meczu piłki nożnej.

Opiekunami naszej reprezentacji podczas zawodów byli Pani Krystyna Adamiec i Pan Krzysztof Szuptarski.

Punktowano tradycyjnie wg klucza 1 miejsce – 3 pkt., 2 miejsce – 2 pkt. oraz 3 miejsce – 1 pkt. Ze względu na padający deszcz ponownie część konkurencji (60 m, skok wzwyż i skok w dal) odbyły się w hali lekkoatletycznej.

W edycji Jesień 2017 przewidziano w sumie trzy rundy. Finałowa runda została zaplanowana we wtorek, 26 września. Organizatorem zawodów jest Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA 2 RUNDY (MIEJSCA 1-3)

SZKOŁY PODSTAWOWE (sklasyfikowano 11 szkół podstawowych)
1. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja – 14 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 39 – 13 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 14 – 11 pkt.