Sport

Bieg Tropem Wilczym 2018

W niedzielę, 4 marca 2018 roku Lublin był jednym z 330 miast z Polski i zagranicy, które oddały hołd pamięci Żołnierzom Wyklętym podczas biegów “Tropem Wilczym 2018“.

To niezwykły bieg, bowiem w bardzo wyjątkowej intencji. W Kozim Grodzie biegacze oddali hołd Żołnierzom Wyklętym, pokonując trasę alejkami Ogrodu Saskiego o długości 1963 m (jedno okrążenie) lub 5889 m (trzy okrążenia). Start o godz. 12 był wspólny dla obu dystansów.

Zimno i mróz nikogo nie odstraszyły, gdyż uczestnicy licznie stawili się na linii startu Tropem Wilczym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018. Na mecie zameldowało się łącznie 625 osób, w tym Maja Oleszczuk, uczennica klasy 2c oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie. Maja spisała się znakomicie, zajmując trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej kobiet na krótszym z dystansów z rezultatem 7.58. Lepsze od niej okazały się jedynie o trzy lata starsza Patrycja Gruszkowska (7.17) oraz 36-letnia Olga Luts (7.43). Na tym dystansie sklasyfikowano 89. kobiet.

Wydarzenie to było elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święta honorującego i upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content