KonkursPlastykaSukces

Sukcesy plastyczne w ogólnopolskim konkursie

Dorota Skoczylas (3f) i Kinga Gąsior (5b) zostały laureatkami a Wiktoria Kaczmarska (3f) otrzymała wyróżnienie w X edycji konkursu plastycznego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Lubelskiego „WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY – POD WSPÓLNYM NIEBEM”.

Konkurs zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 29 im. A Mickiewicza w Lublinie oraz doradca metodyczny plastyki i wiedzy o kulturze przy Urzędzie Miasta Lublin Wydziału Oświaty i Wychowania.

Celem konkursu było przedstawienie życia dzieci i dorosłych w różnych częściach świata, kształtowanie wśród uczniów otwartości na odmienność obyczajową, kulturową i religijną oraz uczenie dzieci i młodzieży szacunku wobec drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie.

Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne