Aktualności

Uroczyste pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już samodzielnie czytać.

Nasi pierwszoklasiści odbyli swoją pierwszą przygodę biblioteczną już w październiku, kiedy to zostali włączeni do grona czytelników. We wtorek 14.11.2023 r. odbyło się natomiast uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. Na tę okoliczność zostało przygotowane przedstawienie „Spotkanie z wróżkami”. Uczniowie klas IV zabrali swoich młodszych kolegów w świat bajek i baśni. Wróżki, w rolę których wcieliły się: Hanna Hetman, Nina Ławnikowicz oraz Laura Nocuń, testowały znajomość czytelniczą pierwszoklasistów. W role postaci z bajek wcielili się kolejno uczniowie: Alicja Pęcak – Królowa Śniegu, Solomija Khuda – Kopciuszek, Hanna Piwińska – Czerwony Kapturek, Mikołaj Rączka – Kot w butach, Martyna Kancik – Pippi Langstrumpf, Franciszek Zamiejski – uczeń niedbający o książki. Uroczystość uświetnił występ Bartosza Chołoty, który zaśpiewał piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Pierwszoklasiści żywo uczestniczyli w zagadkach i zabawach związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

Okazało się, że mali czytelnicy są bardzo dobrze przygotowani do korzystania z księgozbioru, znają dużo książek i wiedzą jak się z nimi obchodzić. Wróżki uznały, że w tej sytuacji uczniowie mogą przystąpić do pasowania. Mali czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, którego dokonała pani dyrektor Katarzyna Orzeł. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki pozyskane w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Opracowanie: Beata Sławacka

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content