Lodówka na medal

W minionym tygodniu klasa 2A i 2C wzięły udział w ciekawych warsztatach ,,Lodówka na medal”.

Motywem przewodnim zajęć było zagadnienie niemarnowania żywności. W związku z tym gościliśmy panią Natalię – wolontariuszkę Fundacji Santander Bank Polska. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wiele jedzenia trafia do kosza oraz jakie są konsekwencje marnowania żywności. Mogliśmy też nauczyć się jak właściwie przechowywać produkty spożywcze, które produkty powinny trafić do lodówki, a które jej nie potrzebują.

Pani Natalia poruszyła też temat przemyślanych zakupów, a także sprawdzania daty ważności kupowanych produktów. Dzięki tej inicjatywie dzieci uczą się troski o środowisko naturalne oraz dbania o jedzenie.

Publikacja: Aleksandra Zakrzewska