Aktualności

Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja wzięły udział w sztafetowych biegach przełajowych odbywających się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin. Impreza w czwartek, 05 października 2023 roku została rozegrana w wąwozie Kalinowszczyzna, przy ul. Lwowskiej i Ruckemana.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci i klasy 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja chłopców i dziewcząt klas młodszych biegła na dystansie 6x1000m. Fantastycznie pobiegli chłopcy stając na 3 miejscu podium i zdobywając puchar. Ogromne gratulacje ! W składzie pobiegli:
Filip Czerniec 4b, Filip Kamiński 6A, Szymon Kolasiński 6C, Franciszek Kwiatkowski 5B, Aleksander Nowosad 6B, Piotr Osobiński 6A, Jan Sebastianiuk 6c, Wojciech Trojak 6A.

Dziewczęta zajęły dalsze miejca w swoim biegu dając z siebie maximum wysiłku reprezentując tym samym godnie “osiemnastkę”.
Dużym wyzwaniem dla starszych kolegów i koleżanek była rywalizacja w wyższej kategorii wiekowej. Uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio 7 miejsce w kategorii chłopców a dziewczęta uplasowały sie w połowie stawki. W biegach wystartowało 27 lubelskich szkół podstawowych.

Opiekunami reprezentacji SP 18 byli Pani monika Żyśko-Gołębiowska i Pan Krzysztof Grynkiewicz.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 18 im. Macieja Rataja podczas sztafetowych biegów przełajowych gratulujemy niezwykle ambitnej walki i sportowej postawy.

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content