Artykuły

Lubelska zgadywanka

12 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w spacerze z Przewodnikiem Inspiracji z cyklu “Odkryj Lublin– zainspiruj się historią naszego Miasta” w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Uczniowie wraz z wychowawcą i wykwalifikowanym przewodnikiem wzięli udział w plenerowym spacerze z elementami gry miejskiej, w trakcie której wyznacznikiem do rozszyfrowywania”Jaki to zabytek” był charakterystyczny detal lub fragment obiektu w przestrzenia Starego Miasta.

Cała zabawa polegała na skupieniu i zapamiętywaniu szczegółów potrzebnym w końcowej części gry miejskiej. Ważne było aby uczniowie podzieleni na grupy odszukali w jak najszybszym czasie adresy i lokalizacje danych fragmentów i wpisali je w miejsca i przeznaczone pola. Aby poprawnie zaliczyć zadanie, każda grupa miała wykonać zdjęcia telefonem komórkowym, przedstawiające cały obiekt z widocznym przedmiotowym detalem z quizu i pokazać je prowadzącemu. Grupa ,która jako pierwsza ukończyła zadanie otrzymała naklejki z Lubelskimi Legendami.

Na zakończenie wycieczki uczniowie zjedli lody w znanej lubelskiej lodziarni.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content