Nocowanko 3c

Klasa 3 c przeżyła niesamowitą przygodę – nocowanie w szkole. Każdy uczeń przybrał na czas nocowania wymyślony prze siebie pseudonim.

Nockowicze złożyli przysięgę, wesoło pobawili się w zabawy integracyjne, a następnie, wyposażeni w latarki ruszyli na podchody, wykonując zadania po części związane ze znajomością życiorysu Marii Curie Skłodowskiej, a po części sprawdzające ich poczucie humoru i gotowość do zamieniania się w psy, koty, małe dzieci, do chodzenia w jednym bucie, zamienionych bluzach, potarganych włosach, czy w milczeniu.

To, co odkryli podczas podchodów nockowicze, czyli dwa tostery, posłużyły do zrobienia pysznej kolacji – czyli tostów na słodko i słono. Po kolacji wszyscy zorganizowali sobie legowiska do snu, po czym świetlica zamieniła się w przytulne kino nocne. Obejrzeliśmy „Dzieci z Bullerbyn”. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich śnieg, który powitał nas rano widokiem zza okna.

Wspomnienie takiej nocki na pewno na zawsze zostanie w sercach uczniów z 3c.