Sukces

Turniej klas profilowanych w koszykówce kobiet

Dnia 19.11.2022 w sobotę w Szkole Podstawowej nr 58 przy ulicy Berylowej 7 w Lublinie dziewczęta wzięły udział w turnieju 5 klas profilowanych.

Do klas piątych szybkim awansem dostały się uczennice klasy 4a Nina Młynarczyk i Nina Cebulak oraz uczennica klasy 3b Zuzanna Puchacz, z klas 5 naszą 18 reprezentowały: Antonina Zarębska- kapitan drużyny 5a, Zuzanna Janczak 5a, Pola Komotajtis 5a, Alicja Sosnowska 5c, Antonina Kasperek 5c, Patrycja Marzęda 5c i Ewelina Dzhmachyan 5c.

W turnieju wzięło udział 6 szkół SP 52, SP 30, SP 28, SP 21, SP 18, SP 14.

W tym roku nasze dziewczyny dołączyły do młodej potęgi koszykarek, które trenują dużo dłużej niż nasza szkoła. Dzięki dobremu nastawieniu i chęci pokazania się z dobrej strony, nasza drużyna uzyskała 5 miejsce, z czego jesteśmy wszyscy bardzo dumni. Grałyśmy 3 mecze po 4 kwarty. Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 28, drugi ze Szkołą Podstawową nr 52 i trzeci wygrany ze Szkołą Podstawową nr 14. Brawo dziewczynki za wolę walki i zwycięstwo na ten moment najlepszy jaki mogłyśmy uzyskać!!! Dziękuję również rodzicom, dziadkom, rodzeństwu ,którzy dodawali otuchy, dopingowali z trybun i po prostu byli razem z nami.

Grupę dziewcząt przygotowała Pani Monika Żyśko-Gołębiowska nauczyciel wychowania fizycznego.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne