ArtykułyEdukacja

Na ścieżce przyrodniczej „Bobrówka”

W dniu 10 października 2019 roku uczniowie klasy 3A wyruszyli na spacer edukacyjny po ścieżce przyrodniczej Bobrówka w Lasach Parczewskich.

Jesienna aura nie do końca była sprzyjająca. Barwne drzewa utraciły swój blask w cieniu przewalających się nad lasem chmur, wilgotne od deszczu kładki okazały się śliskie, niczym lodowisko, a chłodny wiatr przenikał ciepłe kurtki i sweterki. Na szczęście te „drobne” utrudnienia nie zepsuły dzieciom wyprawy w najmniejszym nawet stopniu. Atrakcją okazało się pokonywanie głębokich kałuży w gumowcach, w których tak często maluchy nie mają czasu chodzić, zaś deszczowa aura była doskonałym usprawiedliwieniem na brudne spodnie.

Uczniowie klasy 3A w naturalnym środowisku mogli zobaczyć, jak wyglądają muchomory czerwone i nauczyli się dostrzegać różnice między kaniami, a śmiertelnie trującym muchomorem sromotnikowym. Dowiedzieli się, na czym polega obieg wody w przyrodzie, zaś dzięki informacjom znajdującym na tablicach, poznali przedstawicieli płazów i gadów.

Wspaniałą wyprawę uwieńczyło ognisko na działce u Jasia. Wszystkie wafelki, naleśniki, pieczone kiełbaski i ziemniaki zniknęły w mig.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za wszelką pomoc, opiekę podczas wycieczki, przygotowanie smakołyków i wspaniałego ogniska. Dzięki temu nabieramy pewności, że „Szkoła to nasz wspólny dom”, a nasza klasa to prawdziwa szkolna rodzina.

 

 Anna Skałba

autor publikacji | edukacja wczesnoszkolna

Skip to content