Jeż afrykański | warsztaty

“Idzie jeż, idzie jeż, może Ciebie pokłuć też…”*

Dzisiaj klasy 1a, 1c, 2a,b i c odwiedził bardzo ciekawy gość. Wszyscy czekali z niecierpliwością i w napięciu na jego przybycie.

Nagle drzwi otworzyły się i do sali wtoczyła się mała kolczasta kuleczka.

Tak!!! Zgadliście! nasz niezwykły gość, to jeż. A dokładniej JEŻ AFRYKAŃSKI. Nie przyszedł do nas sam. Przyprowadził ze sobą swoją cudowną opiekunkę, która opowiedziała nam o jeżach i ich zwyczajach. Poznaliśmy także duuużo ciekawostek na temat tych ślicznych zwierząt. Czy wiedzieliście, że każdy jeż ma około 5000 kolcy i podczas jednej nocy potrafi zjeść ponad 100 gąsienic? Tak, tak taki mały a potrafi zaskoczyć.

Zainspirowani tym cudownym spotkaniem postanowiliśmy zrobić swoje owocowo- cukierkowe jeże. Ale dobrze się bawiliśmy!!!

Mamy nadzieję, że jeż i jego opiekunka jeszcze kiedyś do nas zajrzą 🙂

* fragment wiersza Jana Brzechwy pt. ”Jeż”