Artykuły

Ahoj przygodo!!!

3 czerwca, klasy 1a, b i c wyruszyły na poszukiwanie skarbów, przygoda wzywała…!

Skierowaliśmy się w kierunku miejscowości Nowy Gaj, gdzie trafiliśmy do „Perełki Lubelszczyzny” -Młyna Hipolit. Słyszeliśmy, że można tam znaleźć góry złota…
Gdy dotarliśmy na miejsce i zadziała się magia. Przenieśliśmy się w kosmiczne przestworza, cofnęliśmy się w czasie i byliśmy światkami powstania naszego układ słonecznego, odwiedziliśmy wszystkie planety i poznaliśmy wiele kosmicznych tajemnic i ciekawostek. Mieliśmy okazję obejrzeć imponującą kolekcję minerałów, skamieniałości i meteorytów.

Bogatsi w wiedzę, pełni energii, zapragnęliśmy wypełnić nasze kieszenie złotem i skarbami. I co? I udało się! Podczas przeszukiwania rzeki, odkryliśmy żyłę błyszczącego złota. A przemierzając pola, przedzierając się przez dzikie lasy, dotarliśmy do ukrytej w skałach jaskini, jaskini pełnej tajemnic i… kufrów wypełnionych po brzegi błyszczącymi skarbami. Nie było łatwo. Musieliśmy rozwiązać 3 trudne zagadki, ale dzięki współpracy UDAŁO SIĘ!!!

Obładowani drogocennym ładunkiem, szczęśliwi, zmęczeni i głodni udaliśmy się na ognisko.
Najedzeni, wypoczęci i nadal szczęśliwi odwiedziliśmy „epickie” 😉 planetarium.
Niestety, wszystko co dobre… Ale my nie zamierzamy na tym zakończyć naszej przygody. Kiedyś jeszcze tu wrócimy!!!

Fotografie – wychowawcy klasy 1a, 1b, 1c:
Agnieszka Chlebus,
Marzena Rybińska,
Katarzyna Małyska-Dobrowolska.

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content