Artykuły

2a na tropie nauki

Lubelski Festiwal Nauki skusił także klasę 2a. Ruszyliśmy więc na podbój lubelskich uczelni.

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaciekawił nas historiami sprytnych zwierzaków. Poznaliśmy bohaterskie psy, dowcipne koty, sprytne kolibry, a nawet konia, który … świetnie liczył wystukując wyniki działań kopytami. KUL zachwycił nas też wzruszającym koncertem, gdzie usłyszeliśmy “Piękno Polski zapisane w nutach”.

Kolejnego dnia ruszyliśmy do Ogrodu Botanicznego UMCS, gdzie wyruszyliśmy do Australii ucząc się angielskiego z misiem koalą i odkrywając za pomocą wszystkich zmysłów nową, intrygującą kulturę. Na koniec zmieniliśmy się w kangury próbujące tradycyjnego deseru Rocky Road.

Uniwersytet Przyrodniczy zaprosił nas na przygodę z fizyką. Poznaliśmy magiczną naturę światła. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie sprawdziły, że światło pod kontrolą jest w stanie złamać nawet długopis, a dzięki tajemniczym polaryzatorom możemy stać się niewidzialni. W świecie iluzji mnożyliśmy pieniądze i staliśmy na głowie.

Niezwykły, inspirujący tydzień nauki i zabawy.

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content