Sukces

Sukcesy literackie Michała Knopika

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 5c, Michał Knopik, został laureatem „II Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jan Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą” w dyscyplinie dziennikarskiej, w kategorii wiekowej „Dziennikarz Primus”. Konkurs zorganizowany został przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Zakład Najnowszej Historii Politycznej pod patronatem Poznańskiego Kuratora Oświaty.

Nie jest to jednak jedyny w tym roku szkolnym sukces literacki Michała. Miło nam również przekazać, że nasz uczeń otrzymał laur zwycięstwa jeszcze w dwóch krajowych konkursach. Otóż w Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie Science Fiction (inspirowane twórczością Stanisława Lema) Michał zajął III miejsce.

Natomiast w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Świąteczne zda(e)rzenie” został laureatem I miejsca.

Prace literackie Michała zostały wydane w pokonkursowych publikacjach, będąc świadectwem dużej wrażliwości twórczej i artystycznej ucznia.

Gratulujemy Michałowi zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]