Artykuły

Kraków i Energylandia

10 czerwca 2021 r. klasa 8a i 6c wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Energylandii. Przygodę zaczęliśmy poranną zbiórką i wyjazdem o 6 rano w czwartek.

Po przyjeździe do Krakowa zaczęliśmy naszą wycieczkę od zwiedzania Starego Miasta, Rynku, Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Bramy Floriańskiej, Pomnika Grunwaldzkiego i kolejno udaliśmy się na Wawel, a tam zobaczyliśmy Dzwon Zygmunta, Katedrę i Krypty Krolewskie. Kraków to piękne miasto w południowej Polsce nad Wisłą, drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni kraju. Do 1795 roku było stolicą Polski, tam także odbywały się koronacje naszych naszych królów. Po obejrzeniu w pełnym słońcu tego pięknego miasta udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Piątek rozpoczęliśmy tradycyjnym śniadaniem i przejazdem do Zatoru tam ,gdzie znajduje się największy park rozrywki w Polsce. Wszyscy uczestnicy korzystali z oferowanych przez energylandię atrakcji i bawili się wyśmienicie. Zator pożegnał nas orzeźwiającym deszczem. Pod szkołę wróciliśmy planowo w godzinach nocnych

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content