Artykuły

Przygoda, wspaniała to rzecz…

11 czerwca, klasa 3 b wyruszyła w poszukiwaniu nowych przygód.

Na początku naszej drogi poznaliśmy niesamowitą historię, niesamowitego miejsca. Odwiedziliśmy Kuźnię w Wojciechowie. Kuźnia ta istnieje i funkcjonuje nieprzerwanie już ponad 100 lat. Na miejscu spotkaliśmy; kowala, pana Romana, który wprowadził nas w fascynujący świat kowalstwa. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca kowala, słuchając muzyki kowalskiego młota, wykuwaliśmy wspólnie podkowy. Chętnie byśmy zostali, ale… przygoda wzywała!

Wyruszyliśmy więc do kolejnej „Perełki Lubelszczyzny” Młyna Hipolit. Dotarliśmy na miejsce i zadziała się magia. Przenieśliśmy się w kosmiczne przestworza, dowiedzieliśmy się jak powstał nasz układ słoneczny, odwiedziliśmy wszystkie planety i poznaliśmy wiele kosmicznych tajemnic i ciekawostek. Wiemy też jak jest zbudowana nasza planeta Ziemia. Mieliśmy okazję obejrzeć imponującą kolekcję minerałów, skamieniałości i meteorytów.

Bogatsi w wiedzę, pełni energii, postanowiliśmy poszukać skarbów. I co? I udało się! Podczas przeszukiwania rzeki, zapełniliśmy sakiewki błyszczącym złotem. A przemierzając pola i lasy, dotarliśmy do jaskini, w której znaleźliśmy skrzynię z prawdziwym skarbem.

Obładowani drogocennym ładunkiem, szczęśliwi, zmęczeni i głodni udaliśmy się na ognisko. Najedzeni, wypoczęci i nadal szczęśliwi postanowiliśmy powiększyć nasz majątek wybijając pamiątkowe monety. Niestety, wszystko co dobre… Ale my nie zamierzamy na tym zakończyć naszej przygody.

Kiedyś jeszcze tu wrócimy!!!

Foto: K. M-D.

Katarzyna Małyska

autor publikacji | edukacja wczesnoszkolna

Skip to content