Artykuły

I Turniej Szkół Partnerskich

21 lutego Tydzień Języka Polskiego w Osiemnastce zakończyliśmy I Turniejem Szkół Partnerskich 2020 przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym dniu podsumowaliśmy również konkursy dla klas 1 i 2, które odbyły się w czwartek 20 lutego. Imprezom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i każdemu udzielał się wesoły klimat zabawy połączonej z nauką.

Zadanie dla klas pierwszych polegało na uważnym wysłuchaniu bajki „Jak powstawały słowa?” i wykonaniu do niej ilustracji. Bajkę czytali uczniowie z klasy 5B i to oni wybierali najciekawsze prace, których autorzy zostali nagrodzeni w piątek. W każdej klasie pierwszej przyznano po trzy tytuły zwycięzców i po dwa wyróżnienia. Natomiast klasy drugie obchodziły Święto Polskiego Alfabetu. Zadaniem uczniów było przygotowanie stroju i przebranie się za wybraną literę polskiego alfabetu. Honor klas drugich uratowała Martyna Kurcewicz, uczennica klasy 2c i to ona otrzymała nagrodę zwycięzcy. W piątek, podczas turnieju, wręczyliśmy nagrody najmłodszym laureatom konkursów.

21 lutego był zwieńczeniem Tygodnia Języka Polskiego w naszej szkole. Tego dnia w sali gimnastycznej bawiły się i zdrowo rywalizowały drużyny ósmych klas z czterech szkół podstawowych pod bacznym okiem szanownej komisji, składającej się z nauczycieli – opiekunów, Pani Dyrektor oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością oraz refleksem. Konkurencje, w których brali udział, były tematycznie zróżnicowane i wymagały niezłego opanowania emocji. Zabawa składała się z dziesięciu zadań: kolejki pytań, kodowania, trzech Kahootów, recytacji, wykonania plakatu, napisania reklamy, pytań wyboru oraz bieganego dyktanda.

Oto wyniki I Turnieju Szkół Partnerskich 2020:
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie pod opieką Pani Agnieszki Czajki,
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie pod opieką Pani Iwony Kwiatkowskiej – Fus,
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie pod opieką Pani Agaty Bielak,
IV miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja pod opieką Pani Anny Zielińskiej.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody a ich opiekunowie podziękowania.
Na zakończenie turnieju Pani Anna Zielińska powołała do istnienia przy doradcy metodycznym Akademii Języka i Kultury Polskiej, zapraszając do współpracy wszystkie obecne w tym dniu drużyny oraz ich nauczycieli.

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content