Artykuły

Spotkanie z pisarką

Tydzień Języka Polskiego w Osiemnastce trwa. Dzisiaj, 19 lutego, przyjechała do nas z Płocka Pani Agnieszka Zielińska. Na co dzień polonistka, z pasji pisarka i podróżniczka. Pani Agnieszka spotkała się z uczniami w sali gimnastycznej i opowiadała o powstawaniu jej nowej książki „Podróże literackie – Mickiewicz”. Gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie pod opieką Pani Agnieszki Maj.

Autorka z pasją mówiła o ciekawym życiu poety romantycznego, ilustrując przeżycia autorskimi zdjęciami. Na zakończenie spotkania wraz z Panią Katarzyną Orzeł – dyrektorem naszej szkoły wręczyła swoje książki zwycięzcom poniedziałkowego konkursu „Łap słowa”. Laureatami zostali: Anna Czuryszkiewicz, Zuzanna Pudło i Magdalena Parka z klasy 5B oraz Antonina Steinbrich z klasy 5a i Amelia Kośka z klasy 3a. Poprawny zapis w kolejności alfabetycznej najszybciej złożyła u Pana Krzysia Anna Czuryszkiewicz, zegar wybił wtedy godzinę 10:23. Gratulujemy! Nasz Gość znalazł jeszcze czas na kameralne spotkanie w szkolnej bibliotece, w której rozmawiał z uczniami i nauczycielami oraz podpisywał swoje książki.

Tydzień Języka Polskiego jeszcze się nie kończy. Jutro uczniowie klas pierwszych spotkają się z bohaterami bajki o tym, jak powstają słowa, natomiast uczniowie klas drugich będą obchodzić Święto Polskiego Alfabetu.

Nie zapomnijcie o piątku. 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu odbędzie się Turniej Szkół Partnerskich.

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content