ArtykułyŚwietlica

Strażnik wody

W listopadzie rozpoczęliśmy spotkania z ciekawym rodzicem w ramach innowacji „Zainspirowani”.
Jako pierwszy zaproszenie do świetlicy przyjął Tata Zuzi z klasy Ic, Pan Mariusz Iwanicki, który 7. listopada opowiadał z pasją o swej pracy w instytucji pn. Wody Polskie. Wspierała go koleżanka z pracy, Pani Beata Szołno-Szczepanik, od której otrzymaliśmy kolorowanki i odblaski w kształcie niebieskiej kropli.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się m.in., że w naszym kraju niedobór wody stale się pogłębia i należy bardzo rozsądnie gospodarować tym życiodajnym płynem, zaczynając już od naszych małych gospodarstw domowych. Czy w związku z tym wprowadzimy nawyk oszczędzania wody już od dziś, by nigdy nam jej nie zabrakło?

Kto z Was zostanie w przyszłości strażnikiem wody?

Opracowanie: Iwona Gładkowska-Skrobas