Lektura w pudełku w 1c

Spotkaniu z książką „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej towarzyszyło tworzenie pudełek z lekturą, czyli gromadzenie dowolnej ilości skojarzeń z treścią przeczytanej książki w tekturowych pudełkach.

Podczas prezentacji zawartości na forum klasy, uczniowie zgadywali o jakie treści z lektury chodziło innym i z ciekawością oglądali pudełka .Wszyscy wykazali się ogromną znajomością lektury i kreatywnością- były woreczki z sianem, figurki krów, świń, psów (pobyt misia na wsi), słoiczki z wodą (powódź),figurki owiec, małe kamienie (pobyt misia w górach), filiżanki i opakowania po kakao (podwieczorek), szyszki, pluszowe wiewiórki i jeże(pobyt w lesie) i mnóstwo innych.

Ponieważ książka baaaaaardzo się podobała, uczniowie dzielili się opiniami na temat najciekawszej przygody, pisali plany wydarzeń i malowali portret Czarnego Noska.