ArtykułyEdukacja

2a na Lubelskim Festiwalu Nauki

Trzeci tydzień września to tradycyjny czas Lubelskiego Festiwalu Nauki. Nie mogło na nim zabraknąć młodych naukowców z klasy 2a.

Dzieci rozpoczęły swoją przygodę z festiwalem od warsztatów gry na bębnach, nauki gry na djembe, congach, darbuce oraz instrumentach perkusyjnych z całego świata. Następnego dnia wybraliśmy się na warsztaty chemiczne na UMCS – tym razem zaciekawiły nas naturalne leki i kosmetyki. Dzieci zobaczyły jak wykorzystywać naturalne leki – same zrobiły z propolisu maść i pomadkę ochronną.

A ponieważ 2a jest ciekawa świata postanowiliśmy zwiedzić go z Misiem Podróżnikiem na warsztatach geograficzno-przyrodniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nie było łatwo – musieliśmy zabawić się w detektywów, aby odszukać zorzę polarną w Norwegii czy zrobić wielki wybuch wulkanu na Sycylii. Na warsztatach kreatywności na KUL spróbowaliśmy swoich sił rozwiązując w niebanalny sposób bardzo skomplikowane zadania.

Było bardzo ciekawie i naukowo, a przy tym świetna zabawa!