SportSukces

Triumf siatkarzy z osiemnastki

Dnia 31 maja 2019 r. na boiskach przy KUL odbyły się Mistrzostwa m. Lublin w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły zajmując I oraz III miejsce. Niestety dwie nasze drużyny spotkały się w półfinale, co spowodowało, że reprezentanci naszej szkoły nie mogli zająć dwóch pierwszych miejsc. W tym najważniejszym meczu lepsi okazali się Wiktor Dymowicz i Norbert Koper (późniejsi mistrzowie), którzy pokonali po bardzo wyrównanym meczu na przewagę Wojciecha Kmiecia i Piotra Gąsiora (medal brązowy). W walce o medale nasze drużyny bez problemów wygrały swoje mecze, co spowodowało, że SP18 wygrało ogólną klasyfikację szkół lubelskich.

Dnia 10 czerwca 2019 r. odbędzie się turniej o Mistrzostwo województwa lubelskiego, w którym Wiktorowi i Norbertowi życzymy osiągnięcia jak najlepszego miejsca.

Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Królik.

Michał Królik

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content