Wiedza

Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej

Już po raz siódmy odbył się konkurs plastyczny „Europejski Lublin oczami młodych artystów”. Konkurs, jak co roku ma za zadanie promować idee Unii Europejskiej, efekty realizacji projektów inwestycyjnych współfinansowanych z funduszy europejskich na terenie Gminy Lublin oraz wiedzę na temat funduszy europejskich wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja była niezmiernie ważna, z uwagi na fakt , że właśnie w tym roku przypada Jubileusz 450–lecia zawarcia Unii Lubelskiej oraz 15-lecie członkostwa Polski w UE.

W tegorocznej edycji konkursu pt. „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” uczestniczyli:
♦ Martynka Sałamaja z kl. 2a
♦ Amelka Kośka z kl. 2a
♦ Kinga Gąsior z kl. 5a
♦ Jakub Guc z klasy 3f – gimnazjum

Wszyscy ci uczniowie zostali nominowani do nagrody głównej i zostali nagrodzeni wspaniałymi upominkami podczas uroczystości podsumowania konkursu, która odbyła się w Sali Sesyjnej Miejskiego Ratusza.

Serdecznie gratulujemy!

Anna Skałba