Sport

Maciej Zając. Finał Mistrzostw Polski

UCZEŃ SP 18 W FINALE MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 28 – 31 marca 2019r. absolwent naszej szkoły Maciej Zając wraz z drużyną AKS RESOVIA RZESZÓW wywalczył awans do Finału Mistrzostw Polski w piłce siatkowej chłopców w kategorii „KADET”.

Maciek Zając do naszej szkoły chodził od 1 września 2015r. Został przyjęty do klasy sportowej o profilu „piłka siatkowa”, gdzie wychowawcą klasy była Pani Katarzyna Orzeł- obecna Dyrektor szkoły.

Początkowo nic nie wskazywało, że Maciek będzie zawodnikiem, który może walczyć o najwyższe trofea w sporcie. Jednak jego praca, systematyczność na treningach oraz całkowite poświęcenie piłce siatkowej pozwoliło mu na osiąganiu sukcesów jeszcze jako uczeń ówczesnego Gimnazjum nr 18 w Lublinie.

Będąc uczniem naszej szkoły został powołany do szerokiej Reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej, zdobył Mistrzostwo woj. Lubelskiego w kategorii „MŁODZIK”, Vice Mistrzostwo woj. Lubelskiego w kategorii „KADET” oraz wraz z kolegami z klasy 3F zajął II miejsce w Finale Mistrzostw woj. Lubelskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie Maciej Zając kontynuuje naukę w Liceum Sportowym w Rzeszowie, gdzie trenuje w klubie AKS RESOVIA RZESZÓW.

Życzymy POWODZENIA w finale, który odbędzie się w dniach 8 – 12 maja w Szczytnie oraz dalszych wielkich sukcesów sportowych.

Michał Królik

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content