KonkursSukces

Sukces uczniów SP 18 w III Turnieju Ekonomicznym ,,Pecunia”

Nasi uczniowie z trzeciej klasy gimnazjum zajęli 2 miejsce w konkursie ekonomicznym organizowanym co roku w Liceum im. Jana Sobieskiego w Lublinie. W składzie zwycięskiej drużyny byli: Aleksandra Tracichleb, Błażej Molas, Eryk Srebrny oraz Maksymilian Grądz.  W sukcesie pomogła także liczna widownia z klasy 3a, która gorąco kibicując, zagrzewała uczestników do walki.

Konkurs ,,Pecunia” odbył się we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim już po raz trzeci. Uczniowie wykazali się wiedzą zarówno w zakresie bankowości oraz podstaw inwestowania, jak i z umiejętności matematycznych oraz logicznego myślenia.

Nasza drużyna za zajęcie 2 miejsca otrzymała m.in. złoty puchar, aparat fotograficzny dla szkoły, bony do Media Markt oraz pamiątkowe monety pięciozłotowe, wyemitowane przez NBP z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Aleksandra Tracichleb
Alicja Podgórska
Fotografia: Małgorzata Tarkowska (3a)