Jasełka

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, nie mogło zabraknąć polskiego akcentu, dlatego premierę tegorocznych jasełek rozpoczęła “Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, która przeniosła nas do początku państwa polskiego. Przedstawienie powstało dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu uczniów i nauczycieli przygotowujących:
Agatę Kruk, Joannę Ząbczyk-Plajzer, Marzenę Rybińską, Annę Skałbę, Agnieszkę Chlebus, Janusza Woźniaka, Elżbietę Starek, Paulinę Chwojko, Michała Śliwkę, Karolinę Jop Regulską,

Pani dyrektor Katarzyna Orzeł serdecznie powitała rodziców, pracowników szkoły oraz zebranych gości w osobach: ks. Mariusza Nakoniecznego Proboszcza Parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala, Zbigniewa Jurkowskiego Radnego Rady Miasta Lublin, Tomasza Makarczuka Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Wieniawa, Marka Krukowskiego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Małgorzatę Dziewulską-Tryl wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Bożenę Pietrosińską dyrektora Przedszkola nr 5 w Lublinie, Dorotę Karczmarczuk dyrektora Przedszkola nr 19 w Lublinie, Barbarę Nawrocką dyrektora Przedszkola nr 43 w Lublinie, Małgorzatę Kozłowską dyrektora Przedszkola nr 65 w Lublinie, Grażynę Piotrowską dyrektora Bursy Szkolnej nr 1 w Lublinie, Dorotę Wieczorek, Agnieszkę Wróblewską-Ściborek i Annę Wójtowicz pracownice Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej im. Jerzego Ciesielskiego w Lublinie, Ewę Gołębiowską Przewodniczącą Rady Rodziców, Ewelinę Jarosz Sekretarza Rady Rodziców.

Pan Zbigniew Jurkowski skierował do zebranych kilka ciepłych słów z życzeniami świątecznymi, a ks. proboszcz Mariusz Nakonieczny cytując słowa Jana Pawła II “Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo” podkreślił patriotyczną formę jasełek w SP nr 18 w Lublinie.

Fotografia. Natalia Papierz (3c), Julia Borys (3g), Małgorzata Tarnowska (3a), Małgorzata Kobylińska (3a).