Niepodległa | 100 lat

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

100 lat dla Niepodległej.
Montaż słowno-muzyczny przypomniał trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości.

9 listopada 2018 roku nasza szkoła uroczyście obchodziła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność „osiemnastki” wzięła udział w akademii, oddając cześć wszystkim, którzy walcząc w obronie naszego kraju, sprawili, że dziś radośnie spoglądamy w przyszłość. Był to również odpowiedni moment, aby wręczyć nagrody uczniom osiągającym sukcesy w licznych konkursach zorganizowanych z racji narodowego święta nie tylko w naszej szkole, ale również na terenie województwa i kraju.

Wszystkie działania w połączeniu z uroczystym strojem uczniów i piękną dekoracją szkoły podkreślały, że miłość do ojczyzny można i trzeba wyrażać we wszelkiej możliwej formie.

DYPLOM – Minister Edukacji Narodowej

Opracowanie: Ewa Maciejewska
Fotografie: Małgorzata Kobylińska (3a), Julia Borys (3g), Barbara Cieślak, Monika Żyśko-Gołębiowska